مقالات پژوهشی درباره کووید19 دراولویت انتشار قراردارند

نویسندگان راهنمای نویسندگان

نویسنده گرامی، با سلام
 
 *پیشاپیش از اینکه با رعایت موارد زیر، امکان بررسی سریع تر مقاله خود را فراهم می سازید، سپاسگزاریم.*         

برای دریافت فرمت مقاله این قسمت و این قسمت را کلیک کنید.
منبع نویسی بر اساس APA۷ انجام شود
برای دریافت فرمت فایل تعهد نامه و تعارض منافع  
 کلیک کنید. 
( فرم تعهدنامه و تعارض منافع به همراه مشخصات کامل نویسندگان، عنوان و کد مقاله به ایمیل نشریه (
rooyesh۱۳۹۶gmail.com) ارسال شود)   

 1. فرم مقاله: همه مقالات منتشر شده، مبتنی بر فرم مجله است
  نویسندگان محترم دقت نمایند مقاله ارسالی بر اساس فرمت مجله باشد و از درج عنوان های اضافی خودداری نمایند (جز مقالات کیفی و مروری). عناوین اصلی عبارتنداز:
  -
  چکیده فارسی /  چکیده انگلیسی؛ - مقدمه؛ - روش؛ - یافته ها؛ - بحث و نتیجه گیری؛ -منابع.
 1. چکیده وعنوانهر مقاله دارای عنوان فارسی مقاله باید با فونت B Nazanin ضخیم و سایز ۱۴ و عنوان انگلیسی مقاله با قلم Times New Roman ضخیم و سایز ۱۲؛ همچنین چکیده فارسی BNazanin (سایز ۱۰) و چکیده انگلیسیtimes new roman (سایز ۹.۵) نوشته شود.
نویسندگان محترم دقت فرمایند از ارسال مقاله هایی با عنوان تکراری یا متغیرهای مشابه با مقاله هایش پیشینی که به  مجله ارسال کرده کرده اند، خودداری کنند؛ داشتن حداقل سه متغیر برای مقاله ضروری است. همچنین، از روش های آماری پیشرفته برای سنجش استفاده شود.
 1. فونت، اندازه مطالب و تعداد صفحات مقالهبرای تایپ متون از قلم B Nazanin دراندازه ۱۱ و برای متون انگلیسی از Times News Roman دراندازه ۱۰ استفاده شود. برای ایجاد تمایز بین بخش های مقاله از حالت ضخیم فونت B Nazanin در اندازه ۱۱ استفاده شود. محتوای جداول با قلم  B Nazanin در اندازه ۱۰ باشند. جدول های قسمت یافته ها به طور چکیده و گویا وبا فرمت APA ارائه شود. 
  تعدادصفحات مجاز، برای مقالات پژوهشی ۱۰ صفحه و برای مقالات مروری و تحلیلی، ۱۲ صفحه است. مقالات بیش از این تعداد، مورد بررسی قرار نمی گیرند.
برای یکدست شدن واژه های مجله، فصلنامه مختار است برخی واژه ها را متناسب با معیارهای مجله، البته با حفظ وجه معنایی آنها، تغییردهد. فصلنامه مختار است مقالات را ویرایش ادبی و موازین رسم الخط مصوب فرهنگستان زبان وادب فارسی را رعایت نماید
 1. نویسنده/گان نام نویسنده و یا نویسندگان باید به طورکامل به همراه رتبه علمی، معادل انگلیسی و وابستگی آنان به دانشگاه، موسسه پژوهشی وغیره ذکرشود. یکی ازنویسندگان باید به عنوان نویسنده مسئول به همراه آدرس، شماره تماس و رایانامه وی، درصفحه نخست ذکرشود مشخصات نویسندگان می بایست به طور کامل و دقیق در فرم ثبت نام در صفحه سایت مربوط به مقاله و همچنین فایل با نام، نوشته شده و بر هم منطبق باشند. و ایمیل نویسندگان کاملا دقیق نوشته شود. مجله فرمت نوشتن مخصوص به خود را دارد، در صورتی که نویسندگان به دلیل قوانین دانشگاه، درخواست سبک متفاوتی از مشخصات نویسی را دارند، می بایست هنگام ارسال در توضیح ضمیمه مقاله اعلام کنند.
 2. منابع (رفرنس): منابع فارسی با قلم B Nazanin دراندازه ۱۰ و منابع انگلیسی با فونت Times News Roman دراندازه ۹ نوشته شوند.  منابع باید براساس فرمت APA نوشته شوند. همه رفرنس های داخل متن باید در فهرست منایع انتهای مقاله باشند؛ وگرنه مطالب باید به نقل ازآنها نوشته شوند.
 3. معادل ها:  معادلهای انگلیسی اسامی و واژه ها باید درپاورقی با فونت Times News Roman دراندازه ۹ در همان صفحه ازطریق Insert Tab تایپ شوند. پاورقی های هر صفحه می بایست از عدد ۱ شروع شوند.
 4. روش: (۱)نوع مطالعه، (۲)جامعه آماری، (۳)روش نمونه گیری، منطق نمونه گیری و حجم نمونه گیری، (۴) معیار ورود و خروج، (۵)ملاحظات اخلاقی، (۶) روش تحلیل آماری، نرم افزار و نسخه نرم افزار استفاده شده از توضیحاتی است که باید در قسمت روش به آنها اشاره شود.
 5. ابزار: ابزار مورد استفاده می بایست به طور کامل، مختصر و مفید در قسمت روش توضیح داده شوند. ابزار مورد استفاده می بایست دارای هنجاریابی خارجی و داخلی باشند. معادل انگلیسی ابزار مورد سنجش باید به طور کامل و مخفف درج شود.
 6. یافته ها: داده های جمعیت شناختی (سن و جنسیت نمونه استفاده شده برای پژوهش)، رعایت مفروضات پارامتریک، درج توضیحات هر جدول پس از (زیر) جدول در قالب چند خط، از توضیحاتی است که باید در قسمت یافته ها به آنها اشاره شود.
 7.   ویرایش:  نویسنده موظف است حداکثر تا ۱۰ روز  پس از تغییر وضعیت مقاله به «آماده ویرایش از سوی نویسنده»، فایل ویرایش شده ارسال نماید.

  لازم به ذکر است که نویسندگان محترم در صورت ابهام در نحوه آپلود فایل ویرایش شده می توانند به اینستاگرام نشریه مراجعه کرده و ویدئو آپلود فایل های ویرایش شده را ببینند.
  مهم : مسیر دسترسی به فایل داور نیز به روش زیر است: ورود به صفحه اصلی با نام کاربری و پسوورد > صفحه شخصی > کلیک روی مقاله مورد نظر (در قسمت آمار کلی مقالات) > کلیک روی پرونده مقاله (در قسمت مقالات ارسال شده) . در این صفحه، همه اکت های انجام شده مقاله و سپس داوری ها و فایل های ضمیمه توسط داور به تفکیک تاریخ، مشخص است.اخرین بررسی را مطالعه کنید، فایل را دریافت کنید، اعمال کنید و پس از انجام ویرایش، ارسال کنید.

 8.  پرداخت هزینه: در صورتی که وضعیت مقاله در حالت «منتظر پرداخت هزینه بررسی«، منتظر پرداخت هزینه پذیرش» و یا «در انتظار پرداخت هزینه انتشار» قرار گیرد، با مراجعه به بخش پرداخت هزینه آنلاین،  اقدام به وایز هزینه نمائید. خواهشمند است هیچ هزینه ای اضافی واریز نشود.  هزینه باید طی پنج روز پس از اعلام وضعیت منتظر هزینه واریز شود. *لازم به یادآوری است مقالاتی که به نشریه ارسال می‌شوند، درصورت عدم انجام اقدام اولیه هزینه، طی ۳۰روز، از نشریه حذف خواهند شد. 
 9.  گواهی پذیرش: پس از تغییر وضعیت مقاله به «پذیرفته شده» نویسندگان می توانند گواهی پذیرش مقاله خود را به دو زبان فارسی و انگلیسی از صفحه شخصی خود دریافت نمایند. مجله از تهیه و ارسال گواهی دستی معذور است. نامه پذیرش بر اساس اسامی و مشخصات سازمانی ثبت شده در سایت و فایل مقاله صادر می شود. هرگونه مغایرت بین مشخصات بر عهده نویسنده خواهد بود. تغییر وضعیت مقاله به پذیرفته شده، حداکثر تا سه روز کاری پس از واریز هزینه پذیرش لحاظ می گردد.
 10.  انتشار: مقالات تحلیلی در اولویت انتشار قراردارند. همچنین، مقالات پذیرفته شده بر اساس معیارهایی چون کیفیت مقاله، به روز بودن پژوهش، زمان پذیرش و ... در نوبت انتشار قرار می گیرند. پس از قرارگیری مقاله در وضعیت انتشار و پس از واریز هزینه انتشار توسط نویسنده، مقاله در نوبت انتشار قرار خواهد گرفت. نشریه علمی رویش روانشناسی یک مجله آنلاین است و نسخه چاپی ندارد. *نسخه PDF مقالات پیش از انتشار به ایمیل درج شده نویسندگان در صفحه مقاله ارسال می شود و نویسندگان تا سه روز پس از ارسال ایمیل فرصت تایید و یا ارسال موارد مد نظر برای تغییر را دارند، در غیر اینصورت مقاله به همان صورت منتشر خواهد شد. 
 11. داوری مقالاتمقالات توسط داورهای متفاوتی بررسی می شوند، پس از اعمال موارد مورد نظر ویرایشی توسط یک داور و انجام ویرایش توسط نویسندگان، مقاله مجددا  توسط داورهای دیگر نیز بررسی خواهد شد. بنابراین در هر مرحله از روند بررسی ممکن است نیاز به انجام ویرایش های متفاوتی باشد و نویسنده موظف است همه موارد مورد ویرایش را به طور کامل و دقیق اعمال کند و یا توضیحات غنی در جهت عدم اعمال به داور محترم ارائه نماید.
  1. در صورتی  که نویسندگان طی سه مرتبه داوری، همه موارد مد نظر داور را اعمال نکنند، برای ادامه روند ملزم به پرداخت هزینه پذیرش بصورت علی  الحساب هستند که لزوما تضمینی بر ادامه روند نیست.
 12. نویسنده موظف است پس از اعمال نظرات دبیر علمی و داور، اصلاحات مورد نظر را انجام داده و فایل اصلاحی را در قسمت مناسب بارگذاری نماید (فایل با نام و بدون نام در قسمت صحیح مربوط به خود بارگذاری شوند). بدیهی است عدم بارگذاری مقاله در قست درست و یا عدم اعمال اصلاحات و ارسال مجدد فایل اولیه، منجر به توقف روند بررسی مقاله خواهد شد.
 13. در صورت عدم اعمال ویرایش، هرگونه تخلف علمی و رفتاری توسط نویسندگان، تاخیر در فرایند ویرایش و موارد مشابه، مجله مختار است مقاله را بایگانی کند.
 14. برای دریافت کد ارکید به سایت www.orcid.org مراجعه نمایید.
 15. نویسندگان محترم در صورت اضطرار شرایط و نیاز به فرایند بررسی و داوری سریع  می توانند ضمن رعایت همه موارد ساختاری درج شده در راهنما و فایل های ضمیمه، کیفیت مناسب علمی و محتوایی مقاله و همچنین انجام سریع ویرایش ها و موارد مربوط به نویسنده، درخواست خود را در توضیح ضمیمه مقاله ارسالی مطرح کنند و در صورت ابهام از مدیر سایت راهنمایی بخواهند. *(همچنین مقالاتی که به علت عدم رعایت موارد توسط نویسندگان، بیشتر از زمان نرمال نیاز به داوری و بررسی داشته باشد نیز مشمول هزینه بررسی و داوری بیشتر از هزینه بررسی عادی خواهند شد.)*
 16. نویسندگان محترم می توانند سوالات خود را از طریق ایمیل، پیام درون سایتی و توضیح ضمیمه نشریه مطرح کنند. برای پاسخ دقیق بهتر است مساله در توضیح ضمیمه مقاله مطرح شود. پیام واتس اپ فقط برای موارد ضروری/فوریتی است.


کلیدواژه ها: فونت | هزینه | مدت | صفحه | پذیرش | بایگانی | ویرایش | راهنما | بررسی |CAPTCHA
دفعات مشاهده: 43849 بار   |   دفعات چاپ: 790 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به نشریه علمی رویش روان شناسی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Rooyesh-e- Ravanshenasi Journal(RRJ)

Designed & Developed by : Yektaweb